Публікаційна етика

Журнал «Релігієзнавчі нариси» дотримується високих стандартів публікаційної етики, що ґрунтуються на міжнародних принципах етики наукових публікацій, розроблених Комітетом з етики публікацій (COPE). Основна мета етичних стандартів полягає в забезпеченні високої якості наукових досліджень, об’єктивності процесу рецензування, повазі до інтелектуальної власності та підтриманні наукової чесності.

Рішення щодо публікації

Редакційна колегія журналу несе відповідальність за прийняття рішень щодо публікації поданих рукописів. Рішення приймаються виключно на основі наукової значущості роботи, її новизни та відповідності етичним стандартам. Редакційна колегія може консультуватися з іншими редакторами або рецензентами, але кінцеве рішення залишається за випусковим редактором. Всі рішення щодо публікацій приймаються без впливу зовнішніх факторів, таких як національність, етнічне походження, громадянство, стать або політичні погляди авторів чи авторок.

Конфіденційність

Редакційна колегія та інші особи, що залучені до процесу видання журналу не мають права розголошувати інформацію щодо поданого рукопису стороннім особам, за винятком авторів, рецензентів, потенційних рецензентів, інших редакторських радників і радниць та видавця, якщо це необхідно.

Відмова від конфлікту інтересів

Редактори, рецензенти і автори повинні уникати конфлікту інтересів. Непублікаційні матеріали, подані в рукописах, не повинні використовуватися в дослідженнях редакторів без письмової згоди авторів. Рецензенти зобов'язуються повідомляти про отримані рукописи, в яких вони мають конфлікт інтересів через конкуренцію, співпрацю або інші стосунки з будь-якими авторами, компаніями або установами, пов'язаними з роботою та передавати їх на рецензування іншим експертам.

ОБОВЯЗКИ РЕЦЕНЗЕНТІВ

Сприяння редакційним рішенням

Рецензування сприяє прийняттю редакційних рішень та може допомогти авторам покращити якість їхніх публікацій через конструктивну взаємодію.

Оперативність

Рецензенти, які не можуть вчасно надати відгук або вважають, що не мають достатньої кваліфікації для оцінки дослідження, повинні повідомити про це редакцію і відмовитися від рецензування.

Об'єктивність і неупередженість

Рецензії повинні бути об'єктивними та конструктивними. Особиста критика авторів неприпустима. Рецензенти зобов'язані висловлювати свої думки чітко, підкріплюючи їх аргументами. Якщо рецензенти виявлять значну подібність між поданим рукописом та іншими роботами, вони повинен повідомити про це редакцію.

ОБОВЯЗКИ АВТОРІВ

Стандарти звітності

Автори повинні точно описувати результати проведених досліджень і об'єктивно обговорювати їх значення. Публікації мають містити достатньо деталей і посилань, щоб дозволити іншим науковцям відтворити їхні дослідження. Автори несуть відповідальність за достовірність поданих даних і не повинні робити свідомо неправдиві або недостовірні заяви.

Оригінальність та плагіат

Автори мають гарантувати, що робота є оригінальною. Використання робіт інших дослідників повинне бути належним чином зафіксоване, а саме шляхом цитування або використання відповідних посилань.

Множинні публікації

Подача одного й того самого дослідження до кількох журналів одночасно є неприпустимою і розцінюється як порушення етичних стандартів публікаційної діяльності.

Визнання джерел

Автори повинні належним чином визнавати внесок інших дослідників у свою роботу та цитувати публікації, які мали вплив на їхні дослідження. Усі автори, які зробили суттєвий внесок у дослідження, мають бути вказані як співавтори, і всі вони повинні погодитися з остаточною версією рукопису та його публікацією.

Заява про помилки

Якщо автори виявляють суттєві помилки чи неточності у своїх публікаціях, вони повинні негайно повідомити про це редакційну колегію журналу, і співпрацювати для виправлення або відкликання роботи.